AKCE: 9.9.2022, 18:30

Politika genderové rovnosti v kulturních institucích: Jaká transformace?

Diskuze zaměřená na téma genderové rovnosti v politice kulturních institucí v České republice, Německu a ve Francii.

Politika genderové rovnosti v kulturních institucích: Jaká transformace?
Datum konání: 9.9.2022, 18:30
Místo konání: Veletržní palác, Národní galerie v Praze

Diskuze bude zaměřená na téma genderové rovnosti v politice kulturních institucí v České republice, Německu a ve Francii a je volnou součástí programu probíhající výstavy MOVE: Intimita jako vzdor. Akci spolupořádají Goethe-Institut ČR a Francouzský institut v Praze s Francouzsko-německým kulturním fondem ve spolupráci s Národní galerií Praha a Feministickou (uměleckou) institucí.

Hosté:

• Alicja Knast (ČR), generální ředitelka Národní galerie Praha
  • Karina Kottová (ČR), ředitelka Společnosti Jindřicha Chalupeckého
  • Carole Modigliani-Chouraqui (FR), delegátka francouzského Ministerstva pro rovnost žen/mužů, rozmanitost a rovné příležitosti, vedoucí Oddělení kultury, sportu a médií
  • Účastník*ce z Německa bude upřesněn*a.

Moderátorka:

• Hana Janečková (CZE), kurátorka sdružení pro výzkum a kolektivní praxi Display, teoretička a historička současného umění na CAS, FAMU

Program proběhne v anglickém jazyce se simultánním tlumočením do českého jazyka, účast je zdarma.

Rezervační formulář

Více informací zde.