Publikováno: 5. 12. 2022

Edukační pracovník/pracovnice

Centrum současného umění EPO1 v Trutnově

Centrum současného umění EPO1 v Trutnově hledá vhodného kandidáta na pozici edukační pracovník/pracovnice.

Požadavky

  • kladný vztah k dětem a mládeži
  • vysokoškolské nebo středoškolské vzdělání (např. výtvarná pedagogika, pedagogika, výtvarné umění, teorie a dějiny umění, estetika a jiné)
  • samostatnost, flexibilita a iniciativní přístup k práci
  • výborné komunikační schopnosti a vysoká míra sebeovládání
  • špičkové organizační schopnosti a systematičnost
  • znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • trestní bezúhonnost
  • kreativní myšlení
  • časová flexibilita
  • orientace v současném umění a přehled tendencí v oboru
  • orientace v problematice galerijního vzdělávání, znalost současných přístupů k zprostředkování umění uplatňovaných v domácích a zahraničních institucích, včetně znalosti experimentálních nebo netradičních formátů zprostředkujících umění inovativním způsobem
  • pedagogická praxe (výhodou je galerijní a muzejní pedagogika a zprostředkování umění)

Pracovní náplň

  • příprava a realizace edukačních programů
  • ve své oblasti jednání jménem EPO1, zejména navazování a rozvíjení spolupráce s institucemi v oblasti školství, vzdělávání a kultury
  • reprezentace EPO1 na akcích (konference, diskuse), zaměřených na vzdělávání v kulturních institucích
  • spolupráce s kurátory
  • participace na zajišťování návštěvnického provozu
  • vyhledávání dalších možných finančních zdrojů v oblasti grantových příležitostí

Nabízíme

  • mzdové ohodnocení podle odvedeného výkonu (část mzdy fix a druhá část mzdy podle počtu edukací)
  • pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce výkonu práce
  • možnost se podílet na tvorbě výstavních a jiných kulturních projektů (náplní práce však není tvorba kreativního obsahu výstav)
  • zázemí dynamické soukromé moderní kulturní instituce
  • zajímavou různorodou vzdělávací práci

Způsob zpracování přihlášky

  • Strukturovaný životopis (ve formátu PDF)
  • Krátký motivační dopis (ve formátu PDF, maximální rozsah 1 normostrana

Nástup: 1. 4. 2023

Přihlášku zašlete na e-mail d.papikova@kasperkovo.cz, zprávu označte v předmětu „EDUKAČNÍ PRACOVNÍK EPO1“

Více informací zde.

Zdroj: epo1.cz