Publikováno: 18. 9. 2017

Victoria and Albert Museum upírá ještě větší pozornost na moderní technologie a videohry

Victoria and Albert Museum, jedno z nejvýznamnějších muzeí v Londýně, věnuje ještě větší pozornost než doposud moderním technologiím - a to nejen jejich využití v muzeu v oblastech interpretace a prezentace sbírek, ale nyní na tématice moderních technologií zakládá celé výstavy.

Ačkoliv je muzeum V&A domovem jedněch z nejstarších uměleckých děl na světě, uvědomuje si význam a výhody, které technologický pokrok přináší. Jedná se o proces, který je nedílnou součástí naší současné společnosti a pokud ho muzea dokáží správně uchopit a využít, přinese jim mnohá pozitiva.

To bylo také hlavní myšlenkou a cílem V&A muzea, když se rozhodlo mezi svá tradiční umělecká díla začlenit výstavu s názvem Videogames (Videohry), která bude veřejnosti představena 8. září příštího roku. Nejedná se ale o první krok, které muzeum v tomto směru učinilo. V roce 2013 jmenovalo svoji první herní návrhářku v rezidenci, Sofii George - více informací naleznete zde. Ve stejném roce mezi své expozice také začlenilo 3D zbraň; jednalo se o první kus svého druhu na světě - více informací neleznete zde.

Budoucí výstava Videohry se bude zabývat komplexností videoher jako jednou z nejvýznamnějších odvětví designu v dnešní době a bude mapovat jeho vývoj od poloviny minulého desetiletí až do současnosti. Dříve ale veřejnosti představí výstavu s názvem The Future Starts Here (Budoucnost začíná zde), jejíž zahájení je plánováno na 12. května 2018. Výstava návštěvníkům nabídne kritický pohled na to, jak design formuje budoucnost technologie. Součástí výstavy bude 100 exemplářů, které návštěvníkům nastíní, jak mohou nové technologie ovlivnit naše životy v nadcházejících letech a jak vnímání veřejnosti může ovlivnit jejich vývoj.

 

Zdroj: https://www.engadget.com/2017/09/06/london-va-museum-tech-future-videogames/