Publikováno: 1. 9. 2022

Virtuální prohlídka výstavy Óóó Indiáni

Výstavu Moravského zemského muzea, určenu pro rodiny s dětmi od předškolního věku až po dospívající mládež, je nyní možné navštívit i ve virtuální podobě.

Virtuální prohlídka výstavy Óóó Indiáni

Výstava Óóó Indiáni z tvůrčí dílny Dětského muzea Moravského zemského muzea je možné ve fyzické podobě navštívit už jen do 4. září 2022. Muzeum se z důvodu velkého zájmu a návštěvnosti rozhodlo výstavu zpřístupnit i ve virtuální podobě. Virtuální výstava má formu interaktivní 3D prohlídky s popisky a vloženými audiovizuálními materiály a úkoly.

Výstava Óóó Indiáni (Moravské zemské muzeum, pavilon Anthropos, 18. 6. 2021 - 4. 9. 2022) si klade za cíl představit historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky - zejména významných indiánských národů a kmenů z hlediska různých kulturních okruhů, rozmanitosti prostředí a dalších životních zvyklostí. Pozornost je zaměřena na každodenní život Indiánů, role žen a mužů, výchovu dětí, duchovní život, obydlí, obživu, ošacení, řemeslné umění, hry a válečnictví. Geograficky jsou zahrnuty zejména Velké pláně a prérie, Severozápadní pobřeží, Jihozápad i oblast Arktidy. Obohacením výstavy je i prezentace vybraných zástupců americké fauny.

Virtuální výstava Óóó Indiáni

Více o výstavě zde.