Publikováno: 10. 10. 2014

Vitrína a sokl. Architektura v muzeu umění

Centrum nových strategií muzejní prezentace (CENS) při Moravské galerii v Brně pořádá ve spolupráci se Slovenskou národní galerií kolokvium Vitrína a sokl. Architektura v muzeu umění, o výstavní architektuře a designu. Kolokvium bude probíhat v Brně 20. října a 21. října v Bratislavě.

Vitrína a sokl. Architektura v muzeu umění

V České republice se doposud konalo mnoho kolokvií na téma stálých expozic, kde byly na programu především otázky, zda je vůbec tvořit a na jak dlouho.Cílem plánovaného kolokvia, jehož se účastní mnozí přední architekti, kurátoři i designeři z ČR i SR, je toto téma pojmout úžeji. Právě architektonické řešení výstav (krátkodobých i stálých expozic) významně ovlivňuje způsob vnímání uměleckých děl, stejně jako kurátorský koncept.

Kolokvium je veřejně přístupné.

Pozvánku na kolokvium najdete zde.

Program kolokvia najdete zde.

Odkaz na událost na sociální síti Facebook zde.

Bližší informace na internetových stránkách Moravské galerie v Brně.

(Zdroj: Mgr. Martin Vaněk; Jitka Zemanová)