Publikováno: 21. 11. 2023

Revize Etického kodexu ICOM

Český výbor ICOM vyzývá k zaslání připomínek k nové podobě Etického kodexu ICOM.

Revize Etického kodexu ICOM

Etický kodex ICOM pro muzea je závazným dokumentem pro každého člena Mezinárodní rady muzeí, řídí se jím ale i národní legislativy a jednotlivé profesní organizace. Dokument v současné době prochází změnami koordinovanými Výborem ICOM pro etiku ETHCOM i na základě spolupráce etické komise ICOM s národními výbory ICOM. Je tedy nanejvýš důležité, vyslovit se k jeho nové podobě. Termín uzávěrky tohoto kola rozhovorů je do konce listopadu 2023. Další kola jednání budou následovat v roce 2024.

Náměty a připomínky zasílejte na e-mailovou adresu: media@icom-czechia.cz, a to nejpozději do 27. listopadu 2023.

Dotazník

Revize Etického kodexu (eng)

Revize Etického kodexu (cz)

Pro případné dotazy je kontaktní osobou: PhDr. Lucie Tučková, Ph.D., členka předsednictva ČV ICOM, tel. +420 770 197 266.

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz