Publikováno: 29. 3. 2017

Program semináře Muzeum pro návštěvníky II: tradiční i nové formy komunikace a prezentace (11.4.2017)

Národní muzeum, Centrum pro prezentaci kulturního dědictví pořádá druhý ročník semináře zaměřený na tradiční i nové formy komunikace a prezentace.

Seminář, určený pracovníkům muzeí a galerií a studentům muzeologie a příbuzných oborů, se zaměří na různé aspekty vztahu muzeum – návštěvník. Seminář představí nové přístupy a možnosti v oblasti komunikace s návštěvníky muzeí, služeb muzeí návštěvníkům, muzejní prezentace, budování vstřícného prostředí pro návštěvníky a příklady aktivního zapojení návštěvníků do dění v muzeu.

Registrace účastníků bez příspěvku probíhá na www.nm.cz/registrace/, a to do 6. dubna 2017.

Hlavními okruhy semináře jsou následující oblasti:
  • Public relations, media relations, muzejní marketing
  • Psychologické a sociální aspekty muzejní komunikace
  • Aktivizace návštěvníka
  • Služby návštěvníkům
  • Muzejní prezentace
  • Muzejní edukace

Místo konání: Nová budova Národního muzea, velký zasedací sál v přízemí

Účast na semináři je bezplatná, počet návštěvníků je ale omezen kapacitou sálu. Pro bližší informace kontaktujte Pavlu Suchánkovou, tel. 224 497 177, 725 537 172.