Publikováno: 30. 5. 2022

Nový interaktivní web k 80. výročí lidické tragédie

10. června 2022 si připomeneme 80 let od tragické události vypálení Lidic, jakožto odplatu nacistů za atentát na Reinharda Heydricha. K tomuto výročí lidické a ležácké tragédie vznikl interaktivní web s prvními ukázkami 3D vizualizace původních Lidic.

Nový interaktivní web k 80. výročí lidické tragédie

Památník Lidice u příležitosti 80. výročí vypálení obce spustil nový interaktivní web s prvními ukázkami 3D vizualizace původních Lidic. Návštěvníci si na webu mohou prohlédnout příběh Lidic, přičemž text je doprovázen dobovými dokumenty a fotografiemi. Ke shlédnutí jsou i ukázky 3D modelů jednotlivých budov Lidic, které budou v další fázi projektu součástí komplexního modelu celé obce. Model vychází z podoby Lidic z června 1942, tedy před jejím vypálením nacisty. 

Příběh obce je doplněn dalšími historickými souvislostemi, návštěvník tak má možnost dozvědět se informace o paravýsadku Silver A a dopadech života v protektorátu na děti a školní vzdělávání. Texty jsou k dispozici i ve zvukové podobě, která je volně ke stažení k poslechu offline. 

Web bude průběžně aktualizován a doplňován o další sekce, dokumenty a 3D vizualizace.

Lidice 1942—2022

Zdroj: lidice-memorial.cz


Publikováno: 21. 6. 2021

Digitální model Lidic

Památník Lidice rekonstruuje podobu obce v digitální podobě.