Publikováno: 21. 6. 2021

Digitální model Lidic

Památník Lidice rekonstruuje podobu obce v digitální podobě.

@lidice-memorial.cz

Lidický památník vytváří digitální model starých Lidic, který bude zobrazovat podobu obce z června 1942, tedy před její před vypálením nacisty. Podle ředitele památníku Eduarda Stehlíka je v současnosti hotová vizualizace velké části budov z takzvané horní návsi. Již v příštím roce si tak návštěvníci budou moci prostřednictvím mobilů či tabletů ve virtuálním prostředí prohlédnout jednotlivé domy starých Lidic přímo na pietním území, v místech, kde kdysi stávaly.

Památník spolupracuje s firmou, která na základě dobových map, leteckých snímků a fotografií modely vytváří. Postupem času by měla být všechna zastavení u jednotlivých domů doplněna dobovými fotografiemi i podrobnými informacemi o jejich obyvatelích, kteří v nich žili do 10. června 1942. 

Více informací zde.

Zdroj: ceskenoviny.cz


Publikováno: 30. 5. 2022

Nový interaktivní web k 80. výročí lidické tragédie

10. června 2022 si připomeneme 80 let od tragické události vypálení Lidic, jakožto odplatu nacistů za atentát na Reinharda Heydricha. K tomuto výročí lidické a ležácké tragédie vznikl interaktivní web s prvními ukázkami 3D vizualizace původních Lidic.