Publikováno: 2. 12. 2022

Imerzivni divadelní hra v ekologické výstavě Národního muzea

Národní muzeum představí site-specific autorskou divadelní hru ve výstavě ZeMě.

Imerzivni divadelní hra v ekologické výstavě Národního muzea

Národní muzeum v rámci doprovodních programů k výstavě ZeMě představí autorskou divadelní hru. Na její tvorbě a realizaci se podílejí studenti pražské DAMU. Divadelní hra s názvem Labyrint eka a ráj…? si klade za cíl imerzivním spůsobem provést diváka světem udržitelnosti a environmentálního hnutí. Hra je site-specific, tedy pracuje přímo s prostory výstavy a Historické budovy Národního muzea, kde je výstava instalována.

Tvůrci:

• Helena Urban byla do projektu přizvána do hybridní role režisérky/dramaturgyně. Je performerkou a spoluautorkou komediálního uskupení Koťátko zkázy, televizní scénáristkou a spoluzakladatelkou studia tep39.
  • Aicha Roubíčková, Lucie Vacovská a Filip Novák jsou studenti herectví na katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Porůznu zpívají, píšou a hrají (si).
  • Josefína Holcová spolupracuje na projektu jako scénografka. Studuje na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, angažuje se ve sboru Veselé chvíle a v dalších studentských projektech.

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz