Publikováno: 29. 9. 2021

Vlak láká k návštěvě pařížských muzeí

Projekt Pařížského muzejního vlaku má za cíl oslovit cestující v širším okolí hlavního města.

@museumnext.com

Asociace pařížských muzeí Paris Museés a vlakový dopravce Transilien SNCF zahájily spolupráci na projektu Pařížského muzejního vlaku. Interiér speciální soupravy je polepen velkorozměrnými fóliemi s reprodukcemi vybraných uměleckých díl nebo prostor 14 muzeí. Cestující tak mohou během jízdy obdivovat například honosné vybavení pařížských salonů se sbírek muzea Carnavalet-Histoire de Paris nebo nejznámější díla k vidění v Musée d ‘Modern Art.

Vlak jezdí v regionu širšího okolí Paříže Île-de-France, pasažéři se ale touto specifickou linkou mohou nechat dovézt přímo k samotným muzeím. Cílem projektu je představit bohaté kulturní dědictví hlavního města, zvýšit povědomí o jednotlivých muzejních institucích a podpořit tak jejich návštěvnost.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com