Publikováno: 15. 2. 2022

Pořad rádia BBC se zaměří na význam muzeí ve společnosti

Nový pořad "Muzea, která nás utvářejí" představí roli britských muzeí v místních komunitách a jejich reakci na aktuální společenské a kulturní otázky.

Pořad rádia BBC se zaměří na význam muzeí ve společnosti

Nový pořad BBC Radio 4 pod názvem "Muzea, která nás utvářejí" (‘The Museums That Make Us’) si klade za cíl nejen představit muzea regionů Velké Británie, ale zejména zaměřit se na jejich význam pro společnost. Ve dvaceti 15-minutových dílech navštíví Neil MacGregor, bývalý ředitel Britského muzea a Národní galerie, řadu národních, regionálních i specializovaných muzeí Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. V každém dílu bude kurátor daného muzea vyzván k výběru jednoho reprezentativního předmětu se sbírek, na kterém vysvětlí význam muzea a jeho vztah k místní komunitě. Rádio pořad uvedlo jako příležitost "pokusit se porozumět významu těchto vážených institucí v roce 2022 a výzvám, kterým jejich ředitelé a kurátoři čelí." Programový ředitel stanice v pořadu vidí příležitost zamyslet se nad rolí muzeí v utváření sdílené kultury v zemi i globálně.

MacGregor zas uvedl, že "to, co se dnes děje v našich muzeích, přináší nové výzvy a zároveň očekávání a lze tomu skutečně porozumět pouze tehdy, když navštívíte co nejvíce muzeí a porozumíte jejich roli v utváření místní, regionální a národní identity."

Pořad se bude vysílat ve všední dny ve 13.45 na Rádiu 4 od pondělí 7. března a bude k dispozici i jako podcast na BBC Sounds.

Více informací zde.

Zdroj: museumsandheritage.com