Publikováno: 2. 9. 2020

Muzeum Novojičínska představilo novou vizuální identitu

Jednotná vizuální identita má za cíl symbolicky propojit deset poboček muzea.

@Design portál

Muzeum Novojičínska zveřejnilo výsledky výzvy z letošního dubna na vytvoření jednotné vizuální identity pro instituci. Vítězný návrh od autorského kolektivu Vojtěcha Kollerta, Juraje Hatlase a Jakuba Janeby z BY.STUDIO je založen na logu, ve kterém podle autorů: "Smyčka symbolizuje písmeno M jako muzeum nebo muzea a sděluje různé asociace od meandru Odry, přes silnici, zmiji, přízi nebo provaz," a je v něm možné najít spojitost s řadou různorodých objektů pod správou muzea, jako například muzeem nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici nebo Centrem tradičních technologií v Příboře.

Loga jednotlivých poboček muzea obsahují kromě jednotícího tvaru i symbol, který odkazuje na jejich zaměření - obrys klobouku pro Žerotinský zámek v Novém Jičíně se stálou expozicí klobouků a pokrývek hlavy, nebo kniha pro Památník J. A. Komenského ve Fulmeku. Jak se vyjadřují autoři návrhu, "vizuální styl nám tak umožňuje sjednotit všechny přidružené pobočky a zároveň si každá z nich zachovává svou individuální podobu."

Manuál jednotného vizuálního stylu (pdf)

Zdroj: czechdesign.cz/temata-a-rubriky/graficka-sklizen-predstavujeme-vybrana-loga-a-vizualy-letosniho-letamuzeumnj.cz/aktuality/muzeum-novojicinska-ma-nove-logo.html