Publikováno: 8. 2. 2022

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice letos na téma Muzeum

Jubilejní 50. ročník dětské výtvarní výstavy nese muzejní téma.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice letos na téma Muzeum

Každý rok nese výstava unikátní téma, volené Památníkem Lidice ve spolupráci s UNESCO. Padesát let od svého vzniku oslaví v roce 2022 Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. Česká republika se také stane místem, kde se setkají muzejníci z celého světa na Generální konferenci ICOM – Mezinárodní rady muzeí. Pro 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022 bylo tak zvoleno téma Muzeum.

Nejlepší výtvarná díla vybraná odbornou porotou a oceněná medailí nebo čestným uznáním budou vystavena od 2. 6. 2022 do 1. 2. 2023 v Lidické galerii v Lidicích.

Uzávěrka letošního ročníku je 11. 2. 2022.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 60-70 států, včetně tak vzdálených zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.

Více informací zde.

Zdroj: mdvv-lidice.cz, lidice-memorial.cz