Publikováno: 28. 3. 2022

Vznik digitálního ukrajinského muzea – Meta Historie: Muzeum války

Ukrajinské Ministerstvo digitální transformace ohlásilo záměr vytvořit muzeum digitálních děl (NFT) dokumentující ruskou agresi na ukrajinském území.

@metahistory.gallery

Meta Historie: Muzeum války si klade za cíl uchovat historii válečných událostí na Ukrajině, vytvořit platformu pro pravdivé informování o válce a spravovat finanční sbírku originálního digitálního obsahu, jejíž veškerý výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině.

„NFT (Non-fungible tokens) je originální digitální obsah. Dá se sice replikovat donekonečna, ale původní objekt je vždy jen jeden. NFT je založen na blockchainové technologii, díky které dostane kupec ochranu na vlastnictví originálu a jakékoli kopie díla budou bezcenné. Nový majitel dostane dílo ve formátu tak zvaného NFT tokenu, tedy jako obrázek, gif, nebo audio.

Prodej digitálních děl reflektujících válku na Ukrajině bude spuštěn 29. 3. 2022.

Chronologickou osu ruské agrese na Ukrajině lze již sledovat na webu digitálního muzea; bude průběžně doplňována.

Zdroj: metahistory.gallery; seznamzpravy.cz