Publikováno: 25. 10. 2021

První české muzeum NFT

V Praze otevřela první česká NFT galerie Crypto Portal.

První české muzeum NFT

Pražská NFT galerie Crypto Portal je první stálou expozicí svého druhu v České republice. Galerie vystavuje umělecké díla v digitálním formátu NFT (Non-Fungible Tokens, nezaměnitelné tokeny). Crypto Portal spojením reálného a digitálního světa míří k tomu nejlepšímu z umění metaversu a zároveň se snaží pomoci místním umělcům a nadšencům orientovat se ve světě NFT. Nová Galerie Crypto Portal se nachází přímo naproti orloji na Staroměstském náměstí a má ambici stát se místem setkávání nejen pro další generaci sběratelů umění, ale i pro nováčky uměleckého krypto světa vůbec.

Crypto Portal v rámci akce NFCastle 2021 představil svou zahajovací výstavu 15. října a uvítal tak stovky mezinárodních návštěvníků, které byli pozváni na oficiální doprovodnou akci pro fórum NFT v Lobkowiczkém paláci.

Oficiální webové stránky galerie

Více v článku zde.