Publikováno: 14. 10. 2021

Lobkowiczké sbírky vystavují digitální umění

Výstava Non-Fungible Castle představuje díla ve formě digitálních tokenů.

@propamatky.info

Nezaměnitelné tokeny (Non-Fungible Tokens, NFT) jsou jedinečná a nezaměnitelná jednotka dat uložená v digitální knize. Tokenem může být cokoli (obraz, hudba nebo třeba text), každý token sebou nese nezfalšovatelné potvrzení jeho vlastnictví, které je zapsáno do decentralizované databáze transparentních on-line transakcí (blockchain). Tvorbě NFT se dnes věnuje řada tvůrců, včetně českých.

Akce s názvem Non-Fungible Castle přivede do Prahy odborníky a osobnosti ze světa stále populárnějšího digitálního umění. Pětidenní výstava, která se uskuteční v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě od 11. do 16. října, bude přístupná zdarma a bude završena mezinárodní online konferencí. Výstava představí díla, která existují jen v digitální podobě. Mezi nimi jsou předměty ze sbírek pořadatelské instituce Lobkowiczké sbírky, ale také práce umělců věnujících se tomuto médiu, například dílo Stay Free od Edwarda Snowdena.

Více v článku zde.

Zdroj: propamatky.info