AKCE: 24.1.2022, 18:00

Museums and their Communities: Curatorial Practices in Germany and the US

Jak americká a německá muzea zapojují do své činnosti místní komunity?  Online panelová diskuse představí zajímavé projekty.

Datum konání: 24.1.2022, 18:00

Jak americká a německá muzea zapojují do své činnosti místní komunity? Panelová diskuse nabídne případové studie různých modelů muzejní komunitní praxe. Historické muzeum ve Frankfurtu nad Mohanem se během přípravy svých výstav Frankfurt Jetzt (Frankfurt nyní) a Stadtlabor (Městská laboratoř) obrátilo na obyvatele města a pozvalo je k účasti v kurátorských týmech. Komunitní muzeum Anacostia ve Washingtonu a Umělecké muzeum v Toledu v americkém státě Ohio deklarují posílení „kolektivní moci pro spravedlivější budoucnost“ a vytvoření „pocitu sounáležitosti mezi všemi svými návštěvníky“ jako cíle své aktivní dlouhodobé spolupráce s místními obyvateli.  Kurátoři a ředitelé těchto muzeí se během panelu budou věnovat otázkám možností, metod a cílů muzejní práce s místní komunitou nebo skupinou návštěvníků. Akci pořádá Katedra muzeologie Univerzity v Michiganu.

Panelová diskuse se koná 24. ledna 2021 v 18.00 na platformě ZOOM.

Registrační formulář

Více informací zde.