AKCE: 8.3.2018, 9:30 – 9.3.2018, 16:30

Konference Visitor Studies Group: Big data, big opportunities? (8.-9.3.2018)

V Natural History Museum v Londýně se začátkem března uskuteční mezinárodní konference na téma návštěvnických studií. Co všechno můžeme zjistit zkoumáním velkého množství údajů o aktivitě návštěvníků?

Konference Visitor Studies Group: Big data, big opportunities? (8.-9.3.2018)
Datum konání: 8.3.2018, 9:30 – 9.3.2018, 16:30
Místo konání: Londýn, Velká Británie

Jak za použití velkého množství dat lépe porozumíme nejenom svým návštěvníkům, ale i návštěvníkům ostatních institucí či návštěvníkům potenciálním? Jaké další údaje (kromě těch přímo z muzeí) nám pomohou v naší práci? Jak zapojit studenty a je to podle nasbíraných údajů vůbec efektivní? To jsou jen některá z témat, kterými se chtějí pořadatelé zabývat.

Mezi hlavní řečníky konference bude patřit vedoucí organizace Dexibit, která se zabývá právě shromážďováním a interpretací údajů z oblasti kultury, nebo šéf zpracování dat londýnské dopravy. Dále se o své zkušenosti a poznatky podělí odborníci z Britského muzea, Cambridge, Univerzity v Oslu, Muzea vědy v Bostonu a další.

Více informací zde.

Celý program zde.