AKCE: 21.3.2014, 0:00

Workshop klasické filmové animace v muzeu, aneb Aby věci ožily

21. a 22. března 2014
Datum konání: 21.3.2014, 0:00

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo workshop zaměřený na tvorbu klasické filmové animace a jejího využití v muzejním a galerijním prostředí. Audiovizuální techniky mohou sloužit jako specifická forma poznávání a zkoumání předmětů jak v muzejní edukaci, tak ve školních aktivitách.

Workshop je určen pro muzejní i školní pedagogy a muzejní kurátory. Povedou ho čtyři zkušení lektoři animovaného filmu. Uskuteční se v prostorách nové muzejní expozice Princip Baťa v třetím podlaží 14. budovy továrního areálu ve Zlíně.

Výsledkem intenzivní dvoudenního workshopu budou krátké animace muzejních předmětů a jejich příběhů.

Zájemce prosíme o vyplnění a zaslání přihlášky do konce února 2014.

Počet účastníků workshopu je omezen. Podrobnější informace budou následovat.

Kontakty:

Oddělení muzejní pedagogiky
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace
Vavrečkova 7040
760 01 ZLÍN

Tel.: 573 032 319

Příloha: Videa: Automaty ze sbírky Rudolfa II. Uměleckohistorické muzeum Vídeň, Klenotnice.

Zdroj: http://www.khm.at/besuchen/sammlungen/kunstkammer-wien/video-channel/