AKCE: 22.11.2017, 9:00 – 24.11.2017, 17:00

Konference Odvaha k odpovědnosti (22.-24.11.2017)

Konference připravovaná ve spolupráci se Slovenským komitétem ICOM a ICOM Rakousko, dále ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a Ústavem archeologie a muzeologie a Katedrou UNESCO pro muzeologii a světové dědictví FFMU v Brně a Ústavem pro studium totalitních režimů v Praze.

Konference Odvaha k odpovědnosti (22.-24.11.2017)
Datum konání: 22.11.2017, 9:00 – 24.11.2017, 17:00
Místo konání: Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác

Konference se zaměří na interpretační přístupy současných muzejních pracovníků k těm historickým úsekům, které jsou z různých důvodů veřejností vnímány celkem jasně negativně nebo „spíš negativně“ anebo kontroverzně.

Součástí bude diskuze o poslání předmětů, které jsou v péči muzeí, o jejich úloze dokumentovat naše kulturní i politické dědictví.

Konference bude:

• Mezinárodní: řečníci přijedou z celého světa, aby se s námi podělili o myšlenky a problémy s realizací
  • Nezaujatá, otevřená: vítáme nové přístupy a nápady
  • Čestná: ceníme si prezentací, které otevřeně mluví o selhání i úspěchu. Vítáme kritickou, ale korektní diskuzi.
  • Přeložená: tlumočení bude zajištěno v českém/anglickém jazyce

Předběžný program

Pro více informací pište na icom_konference@mzm.cz.

Zdroj: http://network.icom.museum/icom-czech/konference/odvaha-k-odpovednosti/