AKCE: 18. 9. 2015 – 19. 9. 2015

DOBROVOLNICTVÍ V KULTUŘE – Kulturu vytváříme společně

Národní dobrovolnické centrum HESTIA pořádá mezinárodní konferenci Dobrovolnictví v kultuře s podtitulem Kulturu vytváříme společně. Ve dnech 18. a 19. září bude reflektovat jeho význam v současné společnosti a zaměří se na možnosti rozvoje dobrovolnictví v oblasti kultury.
DOBROVOLNICTVÍ V KULTUŘE – Kulturu vytváříme společně
Datum konání: 18. 9. 2015 – 19. 9. 2015
Místo konání: KREATIVNÍ ZÓNA DEPO 2015, Presslova 14, Plzeň, www.depo2015.cz

Dobrovolnictví jako cesta ke spolupráci občanů, obcí a neziskových i komerčních organizací. Význam dobrovolnictví v rozvoji současné společnosti. Představení dobrovolnických projektů v kulturních organizacích, v obcích a Evropských hlavních městech kultury doma i v zahraničí. Konference bude také reflektovat praxi dobrovolnického programu Klubu strážných andělů projektu Plzeň 2015 a zaměří se na možnosti rozvoje dobrovolnictví v oblasti kultury.

Cílem konference je sdílení příkladů dobré praxe v těchto oblastech:

• dobrovolnictví v kultuře
  • dobrovolnictví a rozvoj komunity a občanské společnosti, spolupráce napříč sektory (veřejný sektor, soukromý sektor, samospráva)
  • nový zákon o dobrovolnictví v ČR
  • dobrovolnické programy v Evropských hlavních městech kultury

Nástin programu:

• pátek dopoledne – zahájení konference a příspěvky k hlavním tématům konference
  • pátek odpoledne – sdílení zkušeností ve formátu „Živá knihovna“
  • sobota dopoledne – kulaté pracovní stoly a společná prezentace závěrů
  • sobota odpoledne – otevřete si Plzeň! – doprovodný program

Více informací na webových stránkách Národního dobrovolnického centra Hestia. Přihlašování probíhá prostřednictvím on-line formuláře, který je zpřístupněn do 7. září 2015.

Účastnický poplatek činí 200 korun a bude použit na financování drobného občerstvení, obědů ve formě švédských stolů a e-sborníku konference. Dopravu a ubytování si hradí účastníci sami. Kontaktní e-mail: andele@plzen2015.cz

Zdroj: (http://www.hest.cz/cs-CZ/aktualne/konference-o-dobrovolnictvi-2015; http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/tipy-a-inspirace/konference-%7C-v-plzni-o-vyznamu-dobrovolnictvi/2836/).