AKCE: 8. 3. 2021 – 4. 5. 2021

Velehrad vás volá v Nepomuku

Putovní výstava v rámci oslav 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého.

@ustrcr.cz
Datum konání: 8. 3. 2021 – 4. 5. 2021
Místo konání: Nepomuk/online

V průběhu celého roku 2021 se můžou zájemci těšit na řadu doprovodných akcí k třístému výročí od beatifikace oblíbeného světce Jana Nepomuckého. Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci se Svatojánským muzeem Nepomuk připravil k této příležitosti řadu přednášek a výstav. První výstava s názvem „Velehrad vás volá do Nepomuku“ bude zahájena 18. března v kostele sv. Jakuba Většího. Tematicky na ní naváže následující den od 18.00 hodin přednáška Evy Vybíralové „Fenomén skryté církve a tajných svěcení.“

Výstava se zaměřuje na Velehradskou pouť, jež se uskutečnila v roce 1985 u příležitosti 1100. výročí sv. Metoděje. Jednalo se o jednu z největších československých poutí a protikomunistických demonstrací. Velehrad vás volá do Nepomuku mapuje společenskou a církevní situaci 80. let 20. století a následně samotný průběh shromáždění a jeho důsledky.

Výstava i přednáška Evy Vybíralové budou dostupné online na Youtube.

Více informací: zde

Zdroj: ustrcr.cz