AKCE: 27. 1. 2021 – 9. 5. 2021

Interaktivní online workshop: Život by mohl být tak krásný. Deník Ruth Maierové

@vilalowbeer.cz
Datum konání: 27. 1. 2021 – 9. 5. 2021
Místo konání: Online (Löw-Beerova vila)

Volně přístupný distanční program workshopu pro pedagogy a žáky připravilo Židovské muzeum v Praze ve spolupráci s Vilou Löw-Beer v Brně.

Projekt vznikl v souvislosti s blížícím se datem Mezinárodního dne památky obětí holocoustu (27. 1.)

Výsledkem bude kromě online workshopů i putovní výstava o životním příběhu Ruth Mairové, která bude uvedena v Löw-Beerově vile na jaře 2021.

Ruth Maierová, vídeňská rodačka s moravskými kořeny, pocházela z asimilované židovské rodiny. Mezi léty 1933 a 1942 si dívka vedla deník, který obsahuje jednak zápisy osobní povahy, jednak zprávy o politické situaci židovských obyvatel v Rakousku po anšlusu na jaře 1938. Deníkové zápisy v osmi sešitech spolu s padesáti dopisy mapují životní osud Ruth Maierové od jejích 12 let do dvaadvaceti. Dílo bylo v roce 2014 zapsáno do programu UNESCO - Memory of the World. Nakladatelství Albatros vydalo deníkové zápisy 21. 1. 2021.

• Délka workshopu: 45 minut
  • Spojení: přes Google Meet nebo MS Teams
  • Kontakt: pruvodci@vila.muzeumbrnenska.cz
  • Více o výstavním projektu: zde a zde