AKCE: 20. 4. 2022, 19:00–20:30

Inspirace Polskem: Historie na dotek v moderních muzeích

Druhý díl diskuzního cyklu Inspirace Polskem představí inspirativní polská muzea moderní historie.

Inspirace Polskem: Historie na dotek v moderních muzeích
Datum konání: 20. 4. 2022, 19:00–20:30
Místo konání: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha

Druhý díl diskuzního cyklu Inspirace Polskem představí inspirativní polská muzea moderní historie, která prezentují dramatické osudy. Podíváme se do Muzea polských Židů ve Varšavě, prozkoumáme expozici, která je v bývalé továrně Oskara Schindlera v Krakově. Vydáme se také po stopách Poláků, kteří odjeli do zámoří. Jejich příběhy jsou v Muzeu emigrace v Gdyni. Muzejnické putování bude zakončeno v Gdaňsku, kde pracoval Lech Wałęsa a podíváme se do interaktivního Evropského centra Solidarity.

Hostem druhého dílu nového cyklu bude Václav Sixta – spoluautor knihy Jak vystavujeme soudobé dějiny a didaktik oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů.

Moderuje novinářka Judita Matyášová

Diskuze se koná 20. dubna 2022 od 19.00. Vstupné je 50 Kč, vstupenky jsou k zakoupení zde.

Diskuzní sérii Inspirace Polskem připravila Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Polským institutem, městem Lodž, Lodžskou turistickou organizací a Pomořskou regionální turistickou organizací.

Více informací zde.

Zdroj: mlp.cz