Publikováno: 9. 7. 2024

Restaurátor/ka

Národní muzeum

Národní muzeum – Odbor náměstka pro centrální sbírkotvornou a výstavní činnost vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice Restaurátor v Centrálním oddělení péče o sbírky.

Požadavky pro výkon práce:

  • dokončené VŠ vzdělání ideálně přírodovědeckého směru,
  • komunikační schopnosti, kultura vystupování a schopnost jednání s lidmi,
  • samostatnost, flexibilita a iniciativní přístup k práci,
  • organizační schopnost, systematičnost a preciznost,
  • předchozí praxe v oblasti muzejnictví výhodou,
  • základní znalost legislativy v oblasti ochrany kulturního dědictví, zejména zákona č. 122/2000 Sb., o sbírkách muzejní povahy,
  • dobrá znalost práce s PC (Excel, práce s rozsáhlými databázemi, software k přístrojovému vybavení apod.),
  • znalost anglického jazyka, ostatní jazykové znalosti výhodou,
  • trestní bezúhonnost.

Pracovní náplň:

  • zajišťování servisní, poradenské a metodické činnosti v oblasti komplexní péče o sbírky NM,
  • zajištění vzdělávání zaměstnanců NM v oblasti péče o sbírky a v nakládání s nebezpečnými chemickými látkami,
  • systematické provádění monitoringu klimatických parametrů a pravidelných kontrol v pražských i mimopražských objektech NM, kontrola fyzického stavu sbírkových předmětů v depozitářích v rámci generálních revizí,
  • podílení se na přípravách výstav a stálých expozic, ochraně sbírkových předmětů, preventivním opatřením a sanačním řešení v případě biologického poškození,
  • provádění měření a materiálových analýz s využitím přístrojového vybavení
  • zajištění správy mobilního přístrojového vybavení oddělení zapůjčovaného za účelem udržení stabilních klimatických podmínek ve výstavách, expozicích a depozitářích NM,
  • řešení výzkumných úkolů v oblasti ochrany, konzervace a vědeckého zpracování sbírek, samostatně/v týmu.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 1,0,
  • pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
  • zajímavou a různorodou práci v oblasti péče o sbírky,
  • zázemí významné kulturní instituce se sídlem v centru Prahy,
  • stabilitu příspěvkové organizace,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna, příspěvek na stravování/kulturu/sportovní aktivity.

Termín pro podání přihlášky: 11. 8. 2024, poté budou vybraní uchazeči pozváni na pohovor

Způsob zpracování přihlášky:

  • Motivační dopis
  • Profesní životopis (zahrnující telefonické a e-mailové spojení na uchazeče)

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz