Publikováno: 14. 10. 2024

Produkční výstav

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Galerie moderního umění v Hradci Králové hledá do svého týmu produkční/ho výstav.

Náplň práce:

  • produkce dlouhodobých i krátkodobých výstav a uměleckých instalací,
  • příprava a realizace výstavních projektů nejenom v prostorách galerie,
  • komunikace a jednání s výtvarníky, kurátory, zapůjčiteli a návštěvníky,
  • administrativní činnost (žádosti zápůjček, smlouvy, příprava grantových žádostí, pojištění, organizace svozu uměleckých děl),
  • zajištění úspěšného průběhu vernisáží a doprovodných akcí.

Požadujeme:

  • výborné organizační a komunikační schopnosti,
  • samostatnost, pečlivost, organizační schopnosti a spolehlivost,
  • technické znalosti (práce s video – zvukovou – počítačovou technikou)
  • SŠ vzdělání s maturitou,
  • vysokoškolské vzdělání a praxe v obdobném oboru výhodou,
  • řidičský průkaz sk. B,
  • znalost cizího jazyka výhodou.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek v rozsahu 0,7 až 1,0 dle dohody,
  • pracovní smlouvu na jeden rok s předpokládaným prodloužením,
  • odpovídající finanční ohodnocení podle platových tabulek pracovníků státní a veřejné správy č. 1 – platová třída 10 a po zkušební době osobní ohodnocení (hrubá mzda v závislosti na praxi v rozmezí 33–38 tis. Kč),
  • 5 týdnů dovolené a 5 dnů zdravotního volna,
  • stravenkový paušál,
  • služební telefon, notebook,
  • příjemné pracovní prostředí v centru Hradce Králové, pružná pracovní doba, práce z domu,
  • nástup dle dohody – předpoklad leden 2025.

Přihláška musí obsahovat:

  • strukturovaný životopis,
  • motivační dopis s maximálním rozsahem 1 NS (1 800 znaků včetně mezer),
  • koncepci přípravy výstavy, s maximálním rozsahem 2 NS (3 600 znaků včetně mezer). Konkrétně návrh harmonogramu a důležitých bodů příprav výstavy z produkčního hlediska. Fiktivní fotografická výstava žijícího autora v prostoru Bílé kostky GMU, interní kurátor GMU. Fiktivní výstava bude obsahovat, díla ze sbírky GMU, nejnovější díla od autora/ky a zápůjčku od sbírkotvorné galerie. Pro výstavu bude potřeba vyrobit speciální architekturu navrženou architektem a změnit půdorys výstavního prostoru. Vernisáž výstavy 20. 2. 2025.

Přihlášku zašlete v elektronické podobě do 17. 11. 2024 na e-mailovou adresu ekonom@galeriehk.cz.

Více informací zde.

Zdroj: galeriehk.cz