Publikováno: 7. 3. 2023

Odborný pracovník Oddělení dokumentace a evidence sbírek

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze (ŽMP), jedna z nejprestižnějších institucí svého druhu na světě, hledá do svého týmu posilu na pozici odborného pracovníka Oddělení dokumentace a evidence sbírek. Pozice, vhodná i pro čerstvé absolventy vysokoškolských studijních programů příslušného zaměření (muzeologie a příbuzných oborů humanitního a uměnovědného směru), nabízí možnost načerpat a aktivně rozvíjet unikátní zkušenosti v oblasti managementu (správy a evidence) sbírek a podílet se v rámci vlastního pracovního zařazení na tuzemských i zahraničních projektech muzea.

Hlavní pracovní náplň

  • Systematická a po zaškolení do značné míry samostatná dokumentační práce v oblasti evidence předmětů zapsaných v Centrální evidenci sbírek (CES) vedené v rámci gesce Ministerstva kultury ČR, včetně pravidelných inventarizací sbírek a veškerých průběžných aktualizací vytvářených a spravovaných záznamů
  • Samostatná práce s databázemi a dalšími nástroji elektronické evidence (zejména v prostředí CES, CollectiveAccess, Excel)
  • Spolupráce s odborným týmem ŽMP (kurátoři, restaurátoři a další muzejní odborníci v oblasti správy sbírek) zejména v oblasti vytváření přesných podkladů pro další odbornou činnost pracovníků Odboru sbírek
  • Příležitostná práce se sbírkovými předměty v pražských i mimopražských depozitářích muzea a v rámci tuzemských výstavních instalací

 Požadavky

  • Vysokoškolské vzdělání (minimálně Bc.) v oboru muzeologie nebo příbuzných oborech humanitního či uměnovědného zaměření
  • Český jazyk na úrovni rodilého mluvčího slovem a písmem, dobré vyjadřovací a formulační schopnosti
  • Schopnost aktivně komunikovat v anglickém jazyce slovem i písmem (ideálně úroveň B2 dle standardu Společného evropského referenčního rámce pro jazyky)
  • Schopnost alespoň pasivního uplatnění znalosti německého jazyka (orientace v textu, porozumění čtenému, schopnost samostatného vyhodnocení textových zdrojů), hebrejština na jakékoli, i základní úrovni výhodou, ne však podmínkou
  • Digitální gramotnost (schopnost samostatně a dobře uživatelsky pracovat se základními programy MS Office a po zaškolení též s databázovými systémy)
  • Spolehlivost a motivace pracovat kvalitně v profesionálním týmu
  • Samostatnost, systematičnost, pečlivost, smysl pro detail a dobré analytické schopnosti
  • Ochota učit se novým věcem
  • Schopnost týmové práce s orientací na cíl, komunikační a koordinační schopnosti
  • Trestní a finanční bezúhonnost

Nabízíme

  • Zodpovědnou práci v profesionálním týmu
  • Práci na smlouvu v rozsahu 1,0 HPP, na dobu určitou (zástup za MD/RD s výhledem do 31.12.2024)
  • Možnost načerpání unikátních zkušeností v paměťové instituci světového významu
  • Možnost uplatnění odborných znalostí a dovedností
  • Odpovídající finanční ohodnocení + čtvrtletní prémie a další odměny v závislosti na pracovním výkonu a hospodářských výsledcích instituce
  • 6 týdnů dovolené
  • zkrácenou a pružnou pracovní dobu (37,5 hod. / týden)
  • příspěvek na stravování: 100,- Kč (celá částka hrazena zaměstnavatelem)
  • Zázemí prestižní kulturní instituce s bezmála stodvacetiletou tradicí

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete svůj strukturovaný profesní životopis s motivačním dopisem na adresu: zamestnani@jewishmuseum.cz.

Více informací zde.

Zdroj: jewishmuseum.cz