Publikováno: 8. 3. 2023

Odborný asistent/ka se zaměřením na kurátorství

Akademie výtvarných umění v Praze

Rektorka Akademie výtvarných umění v Praze (AVU) vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa odborného asistenta/ky se zaměřením na kurátorství.

Pracovní náplň:

  • koncepční příprava a výuka jednoho dvousemestrálního kurzu z kurátorských studií
  • spolupráce na přípravě magisterských studujících na písemnou část Státní závěrečné zkoušky z dějin umění
  • konzultování diplomových projektů studujících AVU
  • účast v klauzurních a diplomových komisích
  • podíl na výuce studujících doktorského studia
  • podíl na dalších aktivitách KTDU.

Předpoklady:

  • pedagogické zkušenosti
  • akademický titul minimálně doktorské úrovně uměnovědného nebo kurátorského studia
  • domácí a zahraniční praxe v oblasti kurátorství
  • doložitelná odborná publikační činnost
  • výborná znalost anglického jazyka
  • občanská bezúhonnost

Nabízíme:

  • úvazek 0,2
  • platové podmínky se řídí vnitřním mzdovým předpisem AVU (8 000 Kč; 0,2 úvazek)
  • nástup: 9/2023
  • smlouvu na dobu určitou, po prvním roce smlouvu na tři roky
  • zaměstnanecké benefity podle standardu AVU

Přihlášky se všemi podklady zasílejte nejpozději do 20. dubna 2023 e-mailem na adresu kancléřky AVU Šárky Krtkové sarka.krtkova@avu.cz.

Více informací zde.

Zdroj: culturenet.cz; avu.cz