Publikováno: 25. 11. 2022

Muzejní edukátor/ka - 2 pracovní místa

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Ředitel Jihočeského muzea v Českých Budějovicích vypisuje výběrové řízení na 2 pracovní pozice muzejního pedagoga do oddělení edukace.

Pracovní náplň:

  • plánování, tvorba, koordinace, pilotáž a dokumentace edukačních programů pro různé cílové skupiny v muzeu
  • plánování, tvorba, koordinace, pilotáž a dokumentace doprovodných kulturních programů a akcí pro různé cílové skupiny v muzeu
  • tvorba doprovodných muzejně didaktických materiálů k expozicím, výstavám či edukačním programům (pracovní listy, muzejně-didaktické pomůcky)
  • spolupráce na přípravě expozic, výstav po stránce využití pro vzdělávání všech cílových skupin návštěvníků muzea
  • spolupráce při tvorbě edukačních programů s dalšími odbornými pracovníky muzea či jinými odbornými externisty
  • příprava textů a metodických materiálů pro lektory
  • vedení a aktualizace databáze, kontaktů školských zařízení a dalších cílových skupin pro potřeby prezentace nabídky edukačních aktivit muzea
  • přímá edukační činnost s cílovými skupinami návštěvníků muzea
  • výroba edukačních pomůcek a redakce dětského muzejního časopisu
  • další práce podle pověření vedoucího oddělení a ředitele Jihočeského muzea

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání (případně střední vzdělání s maturitou a doloženou nejméně 5 letou  praxí v oboru)
  • znalost problematiky muzejní edukace nebo mimoškolního vzdělávání výhodou
  • znalost práce v programu Corel výhodu
  • uživatelská znalost práce s Microsoft Office
  • flexibilitu, samostatný a zodpovědný přístup k práci
  • bezúhonnost
  • znalost cizího jazyka (Aj, Nj) výhodou
  • řidičské oprávnění skupiny B, aktivní zkušený řidič

Nabízíme:

  • 1. Pracovní smlouvu na dobu určitou ( zástup za rodičovskou dovolenou). Pracovní úvazek 40 h/týden.
  • 2. Pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou. Pracovní úvazek 40 h/týden.
  • platové zařazení dle NV č. 264/2022/ Sb., př. č. 1 ve znění pozdějších předpisů 11 platová třída (stupeň dle praxe)
  • pružná pracovní doba
  • příspěvek na stravování
  • 200 hodin/25 dnů dovolené

Písemné nabídky spolu s výpisem z rejstříku trestů, strukturovaný životopis se souhlasem ke zpracování osobních údajů včetně telefonického či e-mailového spojení, zasílejte nejpozději do 31. 12. 2022 na e-mail: pilna@muzeumcb.cz (předmět „VŘ – muzejní pedagog“) nebo poštou na adresu: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Dukelská 1, 370 51 České Budějovice (na obálku uvést „VŘ – muzejní pedagog“).

Více informací zde.

Zdroj: muzeumcb.cz