Publikováno: 8. 2. 2024

Knihovník – Správce depozitáře

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, odbor Pedagogická knihovna J. A. Komenského přijme pracovníka/pracovnici na pozici Knihovník – správce depozitáře.

Náplň práce:

  • stanovování způsobů a podmínek správy depozitářů, určování podmínek ukládání, ochrany a manipulace se sbírkami
  • zajišťování činností preventivní ochrany před nepříznivými vlivy prostředí v depozitářích PK
  • distribuce, zakládání knih a celková údržba knihovního fondu ve skladu v Praze a mimopražském depozitáři
  • monitoring klimatu v depozitářích
  • knihovnické a bibliografické, referenční a informační služby ve specializované knihovně

Požadujeme:

  • dobré komunikační a organizační schopnosti, flexibilitu,
  • pečlivost, spolehlivost, systematičnost
  • práce s PC na velmi dobré úrovni (Microsoft Office)
  • znalost SW Verbis výhodou
  • řidičské oprávnění sk. B
  • praxe výhodou

Vzdělání:

  • VOŠ, bakalářský nebo magisterský studijním programu zaměřeném na informační studia a knihovnictví, archivnictví

Nabízíme:

  • příjemné pracovní prostředí a kolektiv ve specializované knihovně s celostátní působností
  • pracoviště v centru Prahy
  • příspěvek na stravování
  • dovolená 5 týdnů

Smluvní vztah:

  • pracovní úvazek 20 hodin týdně, výhledově možnost rozšíření
  • mzdové zařazení dle vzdělání a praxe podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění (10.TT)
  • předpokládaný nástup 1.4.2024

Strukturovaný životopis, vč. fotografie, s kontaktními údaji zasílejte na níže uvedené e-mailové adresy nejpozději do 23.2.2024.

Kontakt:    Ing. Martina Šenkárčinová, senkarcinova@npmk.cz

v kopii:      Bc. Edita Vaníčková Makosová, vanickova@npmk.cz

Více informací zde.

Zdroj: npmk.cz