Publikováno: 6. 3. 2023

Knihovník/ce - Katalogizátor/ka

Národní muzeum

Národní muzeum – Knihovna Národního muzea vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice Knihovník – Katalogizátor v Oddělení časopisů.

Místo výkonu práce: Knihovna Národního muzea, Oddělení časopisů, Královská obora 56, 170 76 Praha 7

Nástup od 1. 5. 2023 nebo dle dohody

Požadavky pro výkon práce:

  • VŠ vzdělání humanitního směru (zaměření na informační studia a knihovnictví výhodou), znalost katalogizace knihovního fondu podle pravidel RDA, přehled o běžných knihovních procesech, zejména organizace a zpracování fondu,
  • zkušenost s prací s knihovním systémem, znalost práce s databázovými systémy, orientace v elektronických informačních zdrojích,
  • zkušenost s prací v paměťových institucích výhodou,
  • zkušenost práce s historickým knižním fondem předností,
  • znalost dějin periodického tisku výtečností,
  • komunikativní znalost anglického jazyka, pasivní znalost dalších jazyků,
  • znalost práce na PC, znalost MS Office, především Excel a Word, další programy výhodou,
  • pečlivost, spolehlivost, systematičnost, komunikativnost, schopnost týmové práce,
  • trestní bezúhonnost.

Pracovní náplň:

  • samostatná katalogizace převážně bohemikálních periodik dle katalogizačních pravidel RDA v knihovním systému Verbis,
  • příprava fondu periodik k digitalizaci, práce s digitálními knihovnami,
  • pravidelná práce v depozitáři mimo Prahu – manipulace s rozměrnými fondy,
  • podíl na inventarizaci fondů (i v depozitáři mimo Prahu),
  • spolupráce při obsluze badatelů ve výpůjčním protokolu a studovně knihovny,
  • příprava podkladů pro zpřístupňování knihovních fondů.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 1,0,
  • pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
  • stabilitu příspěvkové organizace,
  • zázemí významné kulturní instituce,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna, příspěvek na stravování/kulturu/sportovní aktivity

Termín pro podání přihlášky: 22. 3. 2023.

Přihlášky zasílejte na e-mail: personalni@nm.cz, zprávu označte v předmětu "Knihovník – Katalogizátor".

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz