Publikováno: 3. 8. 2022

Dokumentátor/ka

Východočeské muzeum v Pardubicích

Východočeské muzeum v Pardubicích vyhlašuje výběrové řízení na pozici dokumnátor/ka.

Náplň práce:

  • správa digitalizační agendy v oddělení Centra dokumentace sbírek a regionální historie VČM
  • realizace a archivace obrazové dokumentace (digitalizace sbírkových předmětů, dokumentace současnosti)
  • poskytování knihovních a badatelských služeb
  • správa moderní digitalizační techniky a práce s ní
  • poskytování metodické pomoci jiným institucím v oblasti digitalizace a dokumentace
  • sledování technologických trendů v muzejní sféře
  • popularizační a prezentační činnosti muzea
  • týmová práce

Požadavky:

  • VŠ vzdělání bakalářského nebo magisterského stupně v humanitním oboru
  • znalost zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon) v platném znění
  • znalost zákona č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy v platném znění a související muzejní legislativy
  • znalost práce na PC (Microsoft Windows, MS Office ad.)
  • aktivní znalost alespoň jednoho světového jazyka výhodou
  • praxe v oblasti knihovnictví nebo muzejnictví výhodou
  • znalost muzejních evidenčních systémů výhodou
  • ŘP sk. B
  • samostatnost, zodpovědnost

Uzávěrka přihlášek: 29. 8. 2022

Předpokládaný termín: ihned/dle dohody

Kontakt: holubova@vcm.cz

Více informací o vypsané pozici: zde

Zdroj: vcm.cz