Publikováno: 6. 6. 2024

Dokumentátor/ka

Památník národního písemnictví

Památník národního písemnictví vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Dokumentátor (skenování a párování dat) v centrálním depozitáři v Litoměřicích

Požadujeme:

  • Ukončené VŠ nebo minimálně střední odborné vzdělání
  • Pokročilá znalost s PC nebo MAC a SW Adobe Photoshop
  • Praxe v oboru digitalizace, skenování a fotografování
  • Komunikativnost, samostatnost a spolehlivost

Výhodou:

  • Zkušenosti s digitalizováním sbírkových předmětů (knih, písemností a výtvarných děl)
  • Praxe v paměťových institucích
  • Znalost angličtiny

Předpokládaná náplň práce:

  • Samostatné zajišťování chodu nově zřízeného digitalizačního pracoviště Památníku národního písemnictví / Muzea literatury v Litoměřicích
  • Provádění digitalizace sbírkových předmětů PNP / ML: tvorba digitální obrazové dokumentace (skenování, fotografování) a následné zpracování dat, popis digitální obrazové dokumentace metadaty, tvorba a správa digitalizátů, zálohování dat, kontrola digitalizačních procesů v souladu s koncepcí digitalizace a vnitřní směrnicí k provádění digitalizace PNP/ ML

Nabízíme:

  • stabilní pracovní prostředí ve významné kulturní instituci, státní příspěvkové organizaci;
  • plný pracovní úvazek;
  • odpovídající platové zařazení ve 12. platové třídě dle NV č. 222/2010 Sb. o katalogu prací ve veřejných službách a správě;
  • zaměstnanecký poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou;
  • 5 týdnů řádné dovolené, možnost čerpání až 3 dnů pracovního volna.

Místo výkonu práce: Centrální depozitář PNP, Kamýcká 2293, 412 01 Litoměřice – Předměstí

V případě zájmu zašlete krátký motivační dopis a strukturovaný životopis e-mailem nejpozději do 25.06.2024 na adresu: volfova@pamatnik-np.cz.

Více informací zde.

Zdroj: pamatniknarodnihopisemnictvi.cz