Publikováno: 26. 3. 2013

Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky (2012–2015)

Projekt, jehož výstupy bude možné uplatnit také při práci s návštěvníky v muzeích a galeriích České republiky.

Hlavním cílem projektu, který má časové vymezení v letech 2012–2015, je vytvoření systému vzdělávacích programů zaměřených na vzdělávání v oblasti nemovitého a movitého kulturního dědictví, včetně historických sídel, kulturní krajiny a archeologických památek. Vzdělávací programy budou z hlediska obsahů i forem respektovat různé typy učení, včetně učení celoživotního. Cílovými skupinami projektu jsou školní skupiny, rodiny s dětmi, laická a odborná veřejnost.

Podrobné informace o projektu zde

Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek