Publikováno: 2. 11. 2012

Muzeum jako jedinečný nástroj pro rozvoj vzdělanosti a soudržnosti komunity: Analýza kulturního prostředí krajanské komunity v rumunském Banátu

Banátský projekt nestátní neziskové organizace Eruditio Publica je realizován za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci podpory projektů veřejné diplomacie zaměřených na uchování české jazykové a kulturní svébytnosti krajanských komunit v zahraničí.

Projektovým záměrem je analýza kulturního prostředí unikátní krajanské komunity rumunského Banátu z hlediska možností rozvoje úrovně vzdělanosti místního obyvatelstva skrze kulturní instituce typu muzeum - moderní kulturně-vzdělávací centrum, prostřednictvím non-formálního učení a přístupu ke vzdělání díky moderním technologiím.

Více informací zde

Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek