Publikováno: 11. 3. 2015

Multimediální publikace o českých památkách UNESCO ke stažení zdarma

České dědictví UNESCO – dobrovolný svazek měst a obcí, které mají na svém území památku UNESCO, vydalo v únoru multimediální publikaci, v níž představuje naše nejcennější kulturní památky i pro současné moderní aplikace chytrých telefonů

 

„Kromě českých a moravských památek UNESCO zde najdete i další zajímavosti z měst, kde se tyto památky nacházejí. Prohlédnete si řadu překrásných fotografií a spotů, dozvíte se řadu nových informací a přesvědčíte se o tom, že města UNESCO opravdu stojí za to vidět,“ láká na nový produkt Michaela Severová, výkonná ředitelka Českého dědictví UNESCO. Podle data zápisu na Seznam UNESCO jde o tato sídla: Praha, Český Krumlov, Telč, Žďár nad Sázavou, Kutná Hora, Lednicko-valtický areál, Holašovice, Kroměříž, Litomyšl, Olomouc, Brno a Třebíč.

Při samotné návštěvě dané lokality vám aplikace díky mapkám pomůže nezabloudit a v rámci doporučené prohlídky města navštívíte opravdu to nejdůležitější. Každému městu jsou v katalogu věnovány tři strany. Na straně první je to nejdůležitější o památce UNESCO, můžete si zde prohlédnout řadu fotografií, zhlédnout minutový spot, najdete zde také důležité kontakty a dozvíte se i to, jak je daleko k další památce UNESCO. Strana druhá je věnována dalším zajímavostem a strana třetí doporučené prohlídce po městě. Zde jsou také mapové podklady a stručné informace o jednotlivých atraktivitách v daném městě.

Publikace je zdarma ke stažení v App Store i Google Play – tedy jak pro majitele iPadů a iPhonů, tak pro chytré telefony se systémem Android. V tuto chvíli je publikace v češtině a ve spolupráci s agenturou CzechTourism se pracuje na její anglické verzi. Multimediální publikace byla představena 19. února v rámci veletrhu Holiday World.

 

Více informací naleznete ZDE.

 

(Zdroj: http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/tipy-a-inspirace/stahnete-si-zdarma-multimedialni-publikaci-o-ceskych-pamatkach-unesco/2561)