Publikováno: 4. 4. 2013

Cyklus (Ne)tušené souvislosti - unikátní projekt prezentace památek

Cyklus (Ne)tušené souvislosti je unikátním projektem Národního památkového ústavu zaměřeným na prezentaci stavebních památek. Jeho cílem je představit široké veřejnosti stavební památky jinak než je dosud obvyklé. Představit je jako historické exponáty, postavené z unikátních stavebních materiálů a přiblížit veřejnosti jejich hodnoty a technologie průzkumů a záchrany. Tento nový formát prezentace památek by pak měl otevřít široké veřejnosti, včetně odborné, působící v muzeích a galeriích, nové dimenze vnímání architektonického dědictví a odkrýt jim řadu dosud (ne)tušených souvislostí.
Cyklus (Ne)tušené souvislosti - unikátní projekt prezentace památek

Cyklus (Ne)tušené souvislosti zde:

Cyklus (Ne)tušené souvislosti na Facebooku zde:

Virtuální výstava (Ne)nápadné proměny - příběhy fasád švihovského hradu a jejich záchrany zde:

Projekt (Ne)tušené souvislosti je realizován v Národním památkovém ústavu, pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Video-upoutávka zde:

Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek