Publikováno: 16. 10. 2024

Publikace Muzea a regionální historie

Publikace Technického muzea v Brně se věnuje různým aspektům muzejníctví a muzejní práce na Moravě a ve Slezsku v prvních dvaceti letech jednadvacátého století.

Publikace Muzea a regionální historie

Kniha širokého kolektivu autorů je svědectvím o stavu muzejníctví na Moravě a ve Slezsku v prvních dvaceti letech jednadvacátého století a jako taková může být zajímavá nejen pro muzejní profesionály, ale též studenty – budoucí pracovníky různých profesí spjatých s ochranou kulturního dědictví, či pro širokou veřejnost, které se tak odkrývá zákulisí muzejní práce.

Odborná kolektivní monografie vznikla na základě institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace Technické muzeum v Brně poskytované Ministerstvem kultury ČR.

Publikace je k dispozici v tištěné podobě v eshopu Technického muzea v Brně nebo volně ke stažení (pdf).

Zdroj: tmbrno.cz