Publikováno: 5. 12. 2022

Doing Diversity in Museums and Heritage: A Berlin Ethnography

Volně přístupná publikace představuje iniciativy na podporu diverzity v německých muzeích.

Doing Diversity in Museums and Heritage: A Berlin Ethnography

Sektorem muzeí a kulturního dědictví nejen v západní Evropě otřásají debaty o tom, jak se postavit k tématům kolonialismu, migrace, islamofobie, LGBTI+ a dalších oblastí vyplývajících z narastajícího zaměření na společenskou diverzitu. Publikace Doing Diversity in Museums and Heritage: A Berlin Ethnography představuje multioborový pohled na to, jak je diverzita chápána a uváděna do praxe v berlínských muzeích a památkách. Kniha zkoumá nové iniciativy a přístupy a ukazuje, jak tyto fungují – nebo nefungují – v praxi. Mezi instituce, kterým se publikace věnuje, patří Humboldtovo fórum, Muzeum islámského umění, Muzeum přírodní historie a Památník holocaustu, stejně jako vybrané berlínské ulice a protestní akce.

Nakladatelství Transcript Verlag publikaci spřístupnilo ke stažení ve formátu PDF v režimu Open Access zde.

Sharon Macdonald (ed.) Doing Diversity in Museums and Heritage: A Berlin Ethnography. Bielefeld: Transcript Verlag, 2022. 324 stran.

Zdroj: transcript-verlag.de