Publikováno: 20. 6. 2022

The Inclusion of Migrants and Refugees: The Role of Cultural Organisations

Online publikace obsahuje rozhovory, případové studie a metodiku práce s migranty a uprchlíky v kulturních institucích se specifickým zaměřením na muzea.

The Inclusion of  Migrants and Refugees:  The Role of Cultural  Organisations

Digitální publikace Inclusion of Migrants and Refugees: The Role of Cultural Organizations vznikla z iniciativy portugalské organizace Acesso Cultura ještě v roce 2017, ale nestratila nic ze své aktuálnosti. Publikace se věnuje možnostem kulturních organizací, které mají zájem hrát aktivní roli v začleňování migrantů a uprchlíků do společnosti prostřednictvím akcí a programů.

V publikaci najdete:

• 10 rozhovorů s kulturními pracovníky a migranty nebo uprchlíky z různých evropských i mimoevropských zemí (Portugalsko, Dánsko, Řecko, Velká Británie, Nizozemsko, Kanada)
  • Anglický překlad příručky Deutscher Museumsbund a NEMO Muzea, migrace a kulturní rozmanitost: doporučení pro muzea
  • Užitečné kontakty
  • Bibliografie a další odkazy

The Inclusion of  Migrants and Refugees:  The Role of Cultural  Organisations (pdf, 122 stran)

Zdroj: ec.europa.eu