Publikováno: 3. 2. 2023

První pomoc pro kulturní dědictví během krize

Překlad mezinárodní metodiky pro krizové situace, kterou vydalo v roce 2018 Mezinárodní centrum pro studium ochrany a restaurování kulturního dědictví (ICCROM).

První pomoc pro kulturní dědictví během krize

V roce 2022 v souvislosti s válečnou agresí na Ukrajině zadalo Ministerstvo kultury Metodickému centru pro muzea výtvarného umění Národní galerie Praha zpracování překladu mezinárodní metodiky pro krizové situace, kterou vydalo v roce 2018 Mezinárodní centrum pro studium ochrany a restaurování kulturního dědictví (ICCROM) se sídlem v Římě.

Dvoudílná metodická publikace, kterou sestavil tým odborníků pod vedením editorky a koordinátorky Aparny Tandon, se jmenuje První pomoc pro kulturní dědictví během krize. První část Handbook je zatím ještě v péči překladatelky dr. Kateřiny Danielové a bude graficky upravena a zveřejněna v roce 2023. Praktická druhá část Manuál (Toolkit) je v české verzi, která odpovídá grafické úpravě originálu, nyní k dispozici ke stažení na webových stránkách Metodického centrum pro muzea výtvarného umění.

První pomoc pro kulturní dědictví během krize: Manuál (pdf, 103 stran)

Více informací zde.

Zdroj: ngprague.cz