Publikováno: 6. 8. 2012

Institut celoživotního vzdělávání

ICV je moderní otevřené centrum celoživotního vzdělávání Filozofické fakulty UP v Olomouci, které nabízí a realizuje různé druhy a formy programů vzdělávání dospělých a poskytuje poradenské a informační služby pro individuální zájemce a podniky z oblasti nových forem vzdělávání (distanční studium).
Institut celoživotního vzdělávání

ICV sleduje nejmodernější trendy rozvoje celoživotního vzdělávání a využívá je ve svých programech (e-learning).

Institut celoživotního vzdělávání vznikl v roce 1992 jako první v České republice. Hlavní těžiště jeho činnosti je organizace vzdělávacích aktivit diplomového charakteru, umožňujících získat příslušnou kvalifikaci mimo řádné denní studium. ICV zajišťuje diplomové kombinované studium v bakalářských oborech: Sociální práce, Andragogika v profilaci na personální management, Žurnalistika, Psychologie a Školský management a navazující magisterské studium studijního oboru Andragogika a Psychologie. Každý obor je odborně garantován členy kateder žurnalistiky, psychologie, sociologie a andragogiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

V rámci celoživotního vzdělávání lze studovat jakékoli programy vycházející z akreditovaných studijních programů Filozofické fakulty UP v Olomouci.

Od roku 2000 jsou postupně otevírána regionální konzultační pracoviště, kde jsou realizovány vybrané studijní obory: Andragogika v profilaci na personální management v Jihlavě, v Bratislavě a v Uherském Hradišti, Sociální práce ve Znojmě, Valašském Meziříčí a v Mojmírovcích u Nitry. 

Více informací na webových stránkách ICV zde


Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek