AKTUALITA 17. 1. 2020

Publikace Kultura v regionech Česka: potenciál a rizika

Publikace je výsledkem výzkumného projektu Podpora mezigeneračního dialogu a kulturní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a regionální úrovni.

AKTUALITA 25. 11. 2019

Základní statistické údaje o kultuře za rok 2018

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) vydalo přehled statistických zjištění v oblasti kultury v České republice za rok 2018 a statistiku kulturního dědictví za posledních 30 let.

AKTUALITA 2. 11. 2017

Výstupy ze semináře Muzea a mezinárodní publikum

Ve dnech 24. a 25. října 2017 se v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur uskutečnil odborný seminář s názvem Muzea a mezinárodní publikum. Seminář se zaměřil na problematiku a možnosti komunikace a prezentace kultury i historie příslušníků jiných kultur českým návštěvníkům a opačně možnosti prezentace české historie a kultury cizincům žijícím v ČR, národnostním menšinám i zahraničním návštěvníkům prostřednictvím výstav, přednášek, kulturně vzdělávacích akcí a jiných doprovodných programů.