Publikováno: 17. 4. 2023

Věstník AMG 2/2023: Prezentace soudobých dějin

Nové číslo Věstníku AMG se věnuje tématu prezentace soudobých dějin v českých muzeích.

Věstník AMG 2/2023: Prezentace  soudobých dějin

Tématem nového čísla Věstníku AMG, dvouměsíčníku Asociace muzeí a galerií ČR, je prezentace soudobých dějin v českých muzeích. V čísle najdete například příspěvek k definici pojmu soudobé dějiny, jejich dokumentaci a prezentaci(L. Beneš, Komise muzejních historiků AMG), Tomáš Drobný (Moravské zemské muzeum) si zas ve svém příspěvku klade otázku proč se zabývat nedávnou minulostí. Marta Harasimovicz (Filozofická fakulta UK) se věnuje příběhovosti ve vystavování moderních dějin. Své expozice soudobých dějin představí zástupcové Vojenského historického ústavu Praha, Muzea Hlučínska, Muzea a Pojizerské galerie Semily nebo Národního muzea.

Nechybí samozřejmě ani pravidelná rubrika Právní poradna AMG, zprávy z činnosti AMG nebo recenze F. Šebka na novou archeologickou expozici Středočeského muzea v Roztokách u Prahy Archevita.

Věstník AMG 2/2023

Zdroj: cz-museums.cz