Publikováno: 23. 1. 2023

Společný evropský cloud pro kulturní dědictví – otevření prvních výzev

Program Horizont Evropa otevřel první dvě výzvy ke Společnému evropskému cloudu pro kulturní dědictví, který má prohloubit evropskou spolupráci v oblasti digitalizace kulturního dědictví.

Společný evropský cloud pro kulturní dědictví – otevření prvních výzev

Program Horizont Evropa otevřel první dvě výzvy ke Společnému evropskému cloudu pro kulturní dědictví - European Collaborative Cloud for Cultural Heritage (ECCCH), který má prohloubit evropskou spolupráci v oblasti digitalizace kulturního dědictví.

Obě výzvy se uzavřou 21. září 2023

Informační den Evropské komise k těmto výzvám je předběžně plánován na 16. březen 2023

Výzvy ECCCH pro rok 2024 jsou ve fázi příprav. Budou obsahovat zhruba 10 základních okruhů. Cílem je vyvinout základní nástroje a funkcionality, které by přispěly k užitečnosti, uživatelské přátelskosti, výkonnosti a atraktivnosti platformy.

Více informací zde.

Zdroj: horizontevropa.cz; kreativnievropa.cz