Publikováno: 31. 3. 2023

Digitální průvodkyně ve Slovenské národní galerii

Slovenská národní galerie nabízí návštěvníkům online mobilní aplikaci s digitální průvodkyní Ester.

Digitální průvodkyně ve Slovenské národní galerii

Návštěvníci Slovenské národní galerie mohou nyní poznávat příběhy vystavených uměleckých děl a zajímavá místa v nově otevřené budově galerie s pomocí digitální průvodkyně Ester v mobilní aplikaci atlas.sng.sk. Aplikaci není potřeba stahovat ani instalovat, je ihned k dispozici online. U dílů ve výstavních sálech a v oddechových prostorách galerie jsou k nalezení jednoduché kroužkové kódy. Po jejich zadání na adrese se návštěvník dozví více o výtvarném motivu, vzniku díla a tématech, se kterými pracuje jeho autor či autorka.

Ester nabízí také dva krátké průvodce aktuální výstavou Prolog. 12 barev reality. Představí vám témata instalací, výstavní sály, význam děl ve sbírkách SNG a také to, proč jsou vystaveny spolu. V trase Backstage pozadí instalaci v krátkých videích přiblíží lidé, kteří se podíleli na jejich tvorbě. V trase Apokalypsa díla vtipně interpretuje jeden z vystavujících umělců András Cséfalvay. Doprovodné trasy jsou dostupné přímo ve výstavě, ale i mimo výstavní prostory.

Aplikace vznikla v rámci projektu Jak porozumět digitálním sbírkám, který zkoumá, jak mohou digitální technologie rozšířit zážitek z návštěvy galerie a využívat principy digitálního storytellingu v práci s online sbírkami. Více o projektu zde.

Zdroj: sng.sk

Publikováno: 10. 3. 2023

Projekt Ako porozumieť digitálnym zbierkam

Společný projekt Slovenské národní galerie a norského Sørlandets Kunstmuseum zkoumá, jak mohou digitální technologie rozšířit zážitek z návštěvy galerie.