Publikováno: 13. 10. 2022

Virtuální výstavy Oblastního muzea v Chomutově

Oblastní muzeum v Chomutově spřístupňuje své proběhlé výstavy formou 360° virtuálních prohlídek.

Virtuální výstavy Oblastního muzea v Chomutově

Ani menší česká muzea se již nevyhýbají tvorbě 360° virtuálních prohlídek pomocí technologie Matterport. Oblastní muzeum v Chomutově, zřizované Ústeckým krajem, začalo tuto technologii využívat v roce 2021, kdy ve spolupráci s firmou Ponte Records, s. r. o. z Mostu představilo virtuální podobu výstavy Kachle sedmi století: Svět kachlových kamen. Díky virtuální prohlídce je možné shlédnout všech sto padesát kachlů s různými reliéfy, od biblických a historických témat přes portréty k dekorativním motivům, nebo dvoje celá kamna. Prohlídka umožňuje přečíst i popisky a textové panely. Muzeum jako výhodu této technologie prezentace kromě jiného uvádí, že je atraktivní pro dětské návštěvníky, kteří si přijdou jako v počítačové hře.

Nejnovější virtuální výstavou muzea je výstava Vzestupy a pády portrétní miniatury, která ve fyzické podobě proběhla v červnu až září 2022. Výstava představuje sbírku portrétních miniatur Oblastního muzea v Chomutově, která se řadí mezi nejkvalitnější sbírky tohto uměleckého žánru ve střední Evropě.

Všechny virtuální výstavy muzea najdete zde.

Zdroj: muzeumchomutov.cz