Publikováno: 15. 9. 2023

Virtuální realita koncentračního tábora v Letech u Písku

Virtuální realita tábora v Letech u Písku nabízí unikátní možnost jak téma genocidy Romů za 2. světové války žákům základních a středních škol přiblížit působivou formou.

Virtuální realita koncentračního tábora v Letech u Písku

Virtuální realitu tábora v Letech u Písku vytvořila organizace Romea (Romská mediální a vzdělávací organizace) ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Záměrem projektu bylo doplnit do výuky informace o romské historii, o níž se téměř neučí.

Školám a dalším vzdělávacím institucím nabízí projekt Romey workshopy s virtuální realitou určené pro skupiny do 26 osob od 12 let věku. Workshopy trvají 135 minut a vedou je proškoleníi lektoři. V rámci workshopu mají účastníci možnost projít se virtuálním modelem letského tábora, seznámí se s osudy přeživších pamětníků i s širším kontextem genocidy Romů na českém území.

Tvůrci začali na virtuální realitě koncentračního tábora v Letech u Písku pracovat v roce 2018 a už na podzim 2019 ji začali testovat na školách v rámci prvních workshopů. Dosud zrealizovali na 20 workshopů po celé republice.

Více informací: zde

Zdroj: sdruzeniromea.cz