Publikováno: 15. 7. 2022

Korejská popová senzace BTS v roli kurátorů

Online výstava představuje umělecká díla ze světových muzeí vybraná jednotlivými členy popové skupiny v rámci jejich aktivit na popularizaci korejského i světového kulturního dědictví.

Korejská popová senzace BTS v roli kurátorů

Korejská popová skupina BTS v posledních letech využívá své enormní popularity zejména mezi mLadou generací k popularizaci korejského i světového kulturního dědictví. Loni byli její členové jmenování korejskou vládou za "zvláštní ambasadory pro budoucí generace a kulturu" a v rámci této funkce například doprovodili ministra kultury a první dámu Jižní Koreje na oficiální návštěvu Metropolitního muzea v New Yorku.

Jejich nejnovějším projektem je virtuální výstava BTS x Street Galleries, která vznikla ve spolupráci s Google Street View. Výstava má netradiční podobu virtuální venkovní instalace - každý ze sedmi členů skupiny si zvolil zeměpisnou lokaci přístupnou v Google Street View (ulice v São Paulu, náměstí v Soulu, sídlo OSN v New Yorku nebo londýnský Tower Bridge). V tomto rozměru jsou pak umístěny kopie uměleckých díl a sbírkových předmětů z předních světových muzeí. Ty jsou doplněny osobními fotografiemi hudebníků. Zvolená díla mají ilustrovat osobní příběhy jednotlivých členů.

Uživatelé zde mohou najít mistrovská díla ze známých světových (Metropolitní muzeum umění v New Yorku, Rijksmuseum, Belgická královská muzea krásných umění) i korejských (Korejské národní muzeum, Korejské národní etnografické muzeum) muzejních institucí. Všechna použitá díla je možné dál dohledat prostřednictvím databáze Google Arts & Culture, ale fanouškové se mohou také uspokojit jen s komentářem svých idolů.

Výstava je také interaktivní - uživatelé si mohou po vzoru BTS vytvořit vlastní virtuální venkovní galerii a použít jak vlastní fotografie, tak nesčetná díla v databázi digitalizovaného umění a sbírek, kterou disponuje Google.

BTS x Street Galleries

Zdroj: blooloop.com